Gorączka to temperatura ciała przekraczająca 38 stopni Celsjusza, a prawie każde dziecko w pewnym momencie życia będzie ją miało. Stan podgorączkowy i gorączka u dzieci mogą mieć wiele przyczyn i nie wszystkie z nich oznaczają zagrożenie zdrowia dziecka, dlatego należy uważnie obserwować pociechę i warto mieć pod ręką Pedicetamol®, aby w razie potrzeby jak najszybciej zareagować.
Wystąpienie gorączki u niemowlęcia stanowi wskazanie do obniżenia temperatury poprzez podanie leków przeciwgorączkowych.
Co na gorączkę?
Jeżeli dziecko ma podwyższoną temperaturę (powyżej 37,5 stopni Celsjusza) i utrzymuje się ona przez 2-3 h, dodatkowo zachowuje się odmiennie niż zwykle – jest apatyczne lub rozdrażnione, podaje się leki przeciwgorączkowe, na przykład paracetamol.
Wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Amerykańskiej Akademii Pediatrii (AAP) wskazują paracetamol jako lek pierwszego podania w gorączce i bólu u niemowląt i małych dzieci. Paracetamol można podawać nawet w takich przypadkach jak: biegunka przebiegająca z ryzykiem odwodnienia, zakażenie dróg moczowych, ospa wietrzna, choroby nerek.
Pedicetamol® jest jedynym lekiem w Polsce zawierającym 10% stężenie paracetamolu, w postaci roztworu doustnego, który jest przeznaczony dla noworodków już od pierwszych dni życia. Wysokie stężenie paracetamolu (100 mg/ml) w roztworze powoduje, że podawane są małe objętości płynu. Poręczna miarka ułatwia sprawne odmierzenie odpowiedniej dawki leku w zależności od masy ciała dziecka. Lek ten nie zawiera cukru i substancji konserwujących.
Pedicetamol® można stosować samodzielnie w gorączce i bólu do 3 dni, a jeśli objawy nie ustąpią po tym czasie należy zwrócić się do lekarza. Jak przy podaniu każdego leku, tak i przy stosowaniu Pedicetamolu® należy zwracać uwagę na wszystkie substancje w składzie leku i nie podawać, jeśli dziecko jest uczulone na którąkolwiek z nich.
Podmiot odpowiedzialny: ”Polski Lek – Dystrybucja” Spółka z o.o., www.pedicetamol.pl
PAMIĘTAJ!
Jeżeli temperatura narasta i nie ustępuje należy stan dziecka skonsultować z pediatrą!
Dawkowanie leków podane jest w ulotce dla pacjenta i należy się do niego stosować, chyba że lekarz zdecyduje inaczej.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.