0% Donated/$0 To Go

misiomat1Sezon wiosenno- letnich wypraw właśnie się rozpoczyna. I jak bumerang powraca pytanie – jak przetrwać podróż z maluchem? Nie od dziś bowiem wiadomo, że wyjazd z dzieckiem to nie lada wyzwanie i emocjonalne, i organizacyjne. Jedno jest jednak pewne- im lepiej zaplanujemy sobie dojazd na miejsce rodzinnego wypoczynku, tym mniej lęków i stresów. Tylko od czego zacząć?

Pierwsza podróż
Jaki jest najlepszy moment na pierwszą wyprawę malucha? Czas między trzecim a siódmym miesiącem życia dziecka. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że niemowlę, które nie ukończyło 7. miesiąca zwykle jest spokojne i przesypia znaczną część drogi. Starsze dzieci wymagają zdecydowanie więcej uwagi- są bardziej ruchliwe, mniej śpią, potrzebują więcej przerw w trakcie podróżowania i… niezliczonej ilości zabawek w samochodzie.

Zabawa w aucie
Im dziecko jest starsze, tym bardziej trzeba się postarać. Podróż bez ulubionych zabawek jest praktycznie niemożliwa. Przytulanka, zabawka edukacyjna, ukochane melodie, wierszyki i opowiadania – tym możesz zająć malucha w czasie pierwszej wyprawy. Aby zaoszczędzić miejsce (którego nigdy w aucie za wiele) i mieć pewność, że pociecha nie znudzi się zabawką zbyt szybko, warto zabrać ze sobą interaktywnego, pluszowego Misia Ricco – maskotkę-przytulankę i zabawkę edukacyjną w jednym. Dlaczego właśnie Miś Ricco? Ponieważ maluchy go uwielbiają. Miś opowiada bajki (po polsku lub po angielsku), recytuje wierszyki, śpiewa piosenki, zawsze zwraca się do malucha po imieniu, jest kolorowy, uśmiechnięty i bardzo przyjazny. Dzięki specjalnemu, wbudowanemu akumulatorowi Ricco odtwarza aż do 5. godzin nagrań. Maluch cieszy się swoją ukochaną zabawką, rodzic nie musi się martwić o wymianę baterii i komfort podróżowania jest zapewniony.

Pierwszy bagaż
Bez zabawek ani rusz – oto pierwsza zasada podróżowania z dzieckiem. Koncentrując się na organizowaniu atrakcji dla bobasa, nie zapomnij także o właściwym przygotowaniu bagażu podręcznego. To bardzo ważne, aby mieć pod ręką wszystko to, co jest nam potrzebne, by właściwie zadbać o malucha. Chusteczki nawilżane, pieluchy jednorazowe, podkład do przewijania, przegotowana woda w butelce, ubranka na zmianę, kocyk do przykrycia i suchy prowiant to absolutne podróżnicze must have.

Więcej informacji o interaktywnym, pluszowym Misiu Ricco rodzice znajdą na www.misiomat.pl