0% Donated/$0 To Go

Nosidelko Hipseat

Z bólem pleców boryka się blisko połowa świeżo upieczonych mam. Skąd się biorą problemy z kręgosłupem? I jak sobie radzić z dolegliwościami?

Skąd ten ból
Ból pleców to przykra i uciążliwa przypadłość, która nie pozwala świeżo upieczonym mamom w pełni cieszyć się macierzyństwem. Nic tak nie dezorganizuje życia młodej matki jak dolegliwości ze strony kręgosłupa. Trudno bowiem o pełną i właściwą opiekę nad maluszkiem, gdy każdy ruch sprawia ból. Skąd się biorą kłopoty z kręgosłupem? Przyczyn bolących pleców może być wiele – zgodnie twierdzą lekarze. Ciąża, poród i połóg to nie lada obciążenie dla całego organizmu, także dla układu kostnego. Zmiany zachodzące w ciele przyszłej mamy, m.in. rozluźnienie więzadeł miednicy, to jedna z głównych przyczyn dolegliwości bólowych. Ale nie jedyna. Zbyt forsowny styl życia, niewłaściwa pozycja do karmienia, brak czasu na odpoczynek, niedbanie o właściwą pozycję ciała, zbyt szybka utrata masy ciała po porodzie- oto podstawowe powody występowania kłopotów z plecami.

Nosidelko Hipseat

Jak sobie pomóc
Organizm młodej mamy potrzebuje czasu, aby cofnęły się zmiany, jakie zachodziły w nim podczas ciąży i porodu Zwykle już po kilku tygodniach wszystko wraca do normy, a ból mija. Często jednak bywa i tak, że na miejsce starych dolegliwości pojawiają się nowe wynikające np. z noszenia dziecka na rękach. Jak sobie pomóc w takiej sytuacji? Ortopedzi nie mają wątpliwości, że najlepszym, najbezpieczniejszym i najzdrowszym rozwiązaniem są specjalne nosidełka biodrowe Hipseat. Dlaczego właśnie nosidełka Hipseat? Nosidełka biodrowe Hipseat składają się z dwóch elementów: pasa zapinanego wokół talii rodzica oraz specjalnego, integralnego siedziska dla dziecka. Dzięki temu ciężar noszonej pociechy rozkłada się równomiernie wokół talii, miednicy i bioder, ramiona i szyja zostają odciążone, plecy są podparte, a ból znika raz na zawsze.

Nosidelko Hipseat

Zdrowe noszenie
Dziś nie ma już żadnych wątpliwości, że noszenie to świetna inwestycja w rozwój społeczny, intelektualny i motoryczny pociechy. Gdy maluch jest na rękach rodzica, obserwuje świat z perspektywy dorosłego, czuje się ważny i potrzebny, szybciej i chętniej się uczy, łatwiej wchodzi w relacje społeczne. Aby noszenie nie wpływało niekorzystnie na zdrowie młodych rodziców, warto sięgać po nowoczesne rozwiązania, np. specjalne nosidełka biodrowe Hipseat z integralnym siedziskiem dla dziecka. Dzięki temu młoda mama nie musi wybierać pomiędzy własnym komfortem a przyjemnością odkrywania świata razem z pociechą.

Więcej informacji o nosidełku biodrowym Hipseat rodzice znajdą na stronie sklepu www.sklep.mavero.pl